Autor Subiect: Garmin cea mai buna alegere  (Citit de 80506 ori)

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Garmin cea mai buna alegere
« Răspuns #15 : Ianuarie 07, 2009, 02:04:53 pm »
Ce inseamna "platforma GARMIN" ? Aparatele Garmin NUVI ?
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

dorin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 142
  • Karma: +3/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Garmin cea mai buna alegere
« Răspuns #16 : Ianuarie 09, 2009, 02:48:58 pm »
Ai 2 posibilitati :
1 .  Sa stergi din igo8\\save\\ tot ce e acolo
2. sa dai cautare pe google dupa sys.txt igo8  alegi :  gpsuderground  si citeste acolo despre cum se selecteaza rezolutia dorita de tine.
Iti recomand ca inainte de a face asta sa faci un backup la card , sau memory flash pe hard. Ai grija ce stergi .

dorin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 142
  • Karma: +3/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Garmin cea mai buna alegere
« Răspuns #17 : Ianuarie 09, 2009, 02:58:55 pm »
Salut!
Ai 2 posibilitati :
1. Sa stergi din igo8 \\ save \\ tot ce se afla acolo
2. sa cauti cu google ,,sys.txt igo8" -> gpsunderground o discutie despre configurarea lui igo8 din fisierul sys.txt
Ai grija ce stergi.  Fa in prealabil un backup de date pe hardul calculatorului de acasa.

misu floricel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Garmin cea mai buna alegere
« Răspuns #18 : Ianuarie 13, 2009, 01:44:20 pm »
salut! sunt nou pe aici. caut si eu harta road 2008 dar nu o gasesc. imi poti spune unde o pot gasi, daca pe net pe ce site exact. merci. florin

oly

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Yahoo Instant Messenger - oblio40
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Garmin cea mai buna alegere
« Răspuns #19 : Februarie 15, 2009, 02:25:26 pm »
Salutari,
  Foarte multi au pus pe rapidshare.com harti pt garmin. Dati intai cautare pe un google si uitativa la cele cu link-uri catre rapishare.
  Eu am reusit sa-l instalez pe un Nokia 5800 XM. Pt cei care vor sa faca asta le pot da informatii utile (scrieti la oblio40@yahoo.com, mie mi-a luat o saptamana sa il instalez complet si sa-l si pot folosi fara sa am butoane dedicate ).
 All the best

Cristian Iordache

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Garmin cea mai buna alegere
« Răspuns #20 : Martie 18, 2009, 02:10:15 pm »
am instalat garmin xt mobile pe un mio a501 dar se misca in reluare rau ,recalculeaza greu etc fata de igo sau miomap.as putea sa fac sa se miste mai bine?mio a501 are procesor de 200 mhz.

alcatraz

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Garmin cea mai buna alegere
« Răspuns #21 : Martie 18, 2009, 03:15:21 pm »
incearca sa reduci complexitatea hartii pe undeva la "complexitate medie"
am patit la fel dupa ce am instalat road 2008.
am uitat sa spun ca utilizez de aproape un an nuvi 250w si sunt multumit de prestatiile lui.
drumuri bune!!

cretu vladimir

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Garmin cea mai buna alegere
« Răspuns #22 : Iunie 01, 2009, 02:57:39 pm »
O intrebare daca se poate.Am Garmin Nuvi 660. Pot sa descarc si sa instalez POI si SpeedCams gasite aici pe site ? Cred ca se instaleaza in acelasi director si cand descarc camerele se sterg Poi si invers. Cum as putea sa le descarc pe amandoua? speedcams si poi

ciuc007

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Garmin cea mai buna alegere
« Răspuns #23 : Iunie 01, 2009, 03:21:53 pm »
Nu se sterg decat daca alegi tu in POI Loader. intai incarca radarele cu POI Loader si selecteaza avertizare la apropiere. apoi salvezi toate fisierle cu POI Garmin intr-un singur folder. cu POI Loader alegi sa incarci datele din folderul respectiv si te va intreba ce vrei sa faci sa adaugi POI sau sa le stergi pe cele existente. alegi sa le instalezi dar de data asta nu mai alegi sa te avertizeze la apropiere.

aidv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Garmin cea mai buna alegere
« Răspuns #24 : Iunie 08, 2009, 03:37:02 am »
pentru deblocare harti garmin aveti nevoie de o copie cd originala garmin europa si de programelul astade mai jos cu el se deblocheaza hartile el este generator de key scuzatima ca am scris pe scurt dar e 3.30 dimineata

iar adresa asta este pentru update automat la tot ce inseamna POI  camere.....pina la zone cu limita de viteza pt ca se repara drumul ultima chesti functioneaza doar afara din romania
situl este updatat la zi


www.poigps.com

Catalin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Garmin cea mai buna alegere
« Răspuns #25 : Iunie 19, 2009, 12:58:12 am »
Am achizitionat un gps GARMIN nuvi 255w de la ALTEX acum cateva zile. Am achizitionat acest model mai scump cu convingerea ca o sa am ceva care va functiona perfect.
Dupa ce l-am testat cateva zile pe strazile pe care le cunosc am constatat cateva lucruri:
- daca vreau sa merg de la Galati (micro18) la Sendreni conform gps-ului am de facut 60 km (trebuind sa merg prin Slobozia Conachi – Independenta – Sendreni). Este drum direct Sendreni pe la iesirea din oras (zona Catusa), acesta apare si pe harta gps fiind de numai 10 km.
- daca vreau sa merg de la Galati (micro18) la Braila conform gps-ului am de facut 80 km (trebuind sa merg prin Slobozia Conachi – Independenta – Sendreni - Braila). Este drum direct Braila pe la iesirea din oras (zona micro 20, micro 21), acesta apare si pe harta gps fiind de numai 15 km.
Problema mea nu este zona Galati pentru ca o cunosc destul de bine, insa ma intreb daca si restul tarii merge asa o sa am probleme serioase si numai economie nu as face. Totusi am dat destui bani pe el si am pretentia sa mearga bine.
Am revenit la magazin si am incercat un alt aparat garmin 255w si a prezentat aceleasi erori cu aparatul meu.
Mentionez ca am selectata numai harta pentru Romania (road 2008) conform indicatiilor garmin.
Spuneti-mi va rog daca trebuia sa bag o anumita setare a aparatului sa mearga cum trebuie sau ce fel putem remedia problema mea?
Va multumesc!

alexandru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Garmin cea mai buna alegere
« Răspuns #26 : August 11, 2009, 06:54:30 pm »
iozefini a scris:
Citat
am instalat garmin xt mobile pe un mio a501 dar se misca in reluare rau ,recalculeaza greu etc fata de igo sau miomap.as putea sa fac sa se miste mai bine?mio a501 are procesor de 200 mhz.




salut,


cum ai reusit sa faci acest lucru ? am luat de la cineva cardul ORIGINAL, cumparat de respectivul de la garmin, l-am pus in mioA501, l-am instalat dar nu imi gaseste receptorul GPS :( cum fac sa rezolv problema? am sunat la garmin si nu vor sa-mi dea indicatii decat daca merg la ei cu factura......Multumesc anticipat.

 

(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România