Autor Subiect: ADAUGA PDI-URI  (Citit de 65081 ori)

dorin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 142
  • Karma: +3/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:ADAUGA PDI-URI
« Răspuns #30 : Ianuarie 23, 2009, 01:19:56 pm »
Fisierul nu e mare , asa e si la mine , cred ca nu l-ai procesat cum trebuie!
Incarca-l inca odata cu igopoi explorer beta si uita-te ATENT la structura lui.

Gabi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:ADAUGA PDI-URI
« Răspuns #31 : Ianuarie 23, 2009, 09:42:09 pm »
Am instalat Igo POI Explorer si fisierul igo.db importat arata ca in captura atasata. Eu nu vad nimic in neregula. Dupa ce am inlocuit totusi Miomap ianuarie 2008 cu Miomap 05.09.07 pare sa mearga bine

dorin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 142
  • Karma: +3/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:ADAUGA PDI-URI
« Răspuns #32 : Ianuarie 24, 2009, 09:48:07 am »
Rezolutia e fff. slaba !
Dar din cate vad eu ai primul folder igo.db: => de aceea ti-am si zis sa te uiti in structura de foldere.
Iti recomand sa il stergi. Uita-te si tu in el si cred ca nu o sa gasesti nimic.

Eventual cand il exporti salveaza peste un igo.db GOL de vreo 38 , 45 Kb. NU peste cel existent E mai bine asa.
Banuiesc ca mai ai kitul original cand igo.db e gol . Si la asta gol deschidel cu o alta sesiune a lui igo poi explorer beta si vezi sa nu aiba si el folderul igo.db .

Poti sa pui in flash miomap-ul cu tot cu poi si o sa se incarce mult mai repede. De asemenea si un SD- card mai rapid o sa faca diferenta.
Eu am un Sd - Card Ultra SD-HC de 1Gb  cu viteza de citire de 10M/sec si scriere de 9 M/b . Pe acest card incap lejer vreo 3 softuri de navigatie cu hartile strict necesare .

FAT si FAt32 merg pana la 2G , dupa apare NTFS . Cardul original era de 512M si incarca ffff repede.

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:ADAUGA PDI-URI
« Răspuns #33 : Ianuarie 24, 2009, 11:30:18 am »
gabi2204 a scris:
Citat
Am instalat Igo POI Explorer si fisierul igo.db importat arata ca in captura atasata. Eu nu vad nimic in neregula. Dupa ce am inlocuit totusi Miomap ianuarie 2008 cu Miomap 05.09.07 pare sa mearga bine


Problema este Miomap 3.3 (ianuarie2008). Are un bug si punctele de interes nu functioneaza cum trebuie. De fapt, toate versiunile dupa septembrie 2007 au acest bug.

Foloseste varianta din septembrie si o sa fie OK.
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

Gabi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:ADAUGA PDI-URI
« Răspuns #34 : Ianuarie 27, 2009, 12:28:21 am »
Am lasat pana la urma varianta septembrie pentru MioMap si acum pare sa fie ok.
Configuratia finala:
Miopocket 2.0 release 38
MioMap v 3.3 05.09.07 + Jerry's skin din 17.12.2008
Igo2008 8.3.2.64873 + skin Gurjon 5.10
La toate astea se adauga POI, speedcams actualizate,  avertizare vocala radare, schemes etc.
Pare sa fie in regula pana acum, mai am probleme doar cu TMC -ul care nu imi dau seama cum se activeaza inca (oricum in Romania nu foloseste la nimic) dar sa duc la bun sfarsit treaba.

uwu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:ADAUGA PDI-URI
« Răspuns #35 : Februarie 02, 2009, 04:28:21 pm »
salut
am si eu aceiasi problema
am miomap v3.3 varianta 10.01.2008 si nu stiu cum sa trec la o versiune mai veche sa imi mearga si mie poi-urile
mutumesc

Gabi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:ADAUGA PDI-URI
« Răspuns #36 : Februarie 03, 2009, 06:20:22 pm »
Efectiv eu am revenit prin copierea fisierelor miomap.exe, miomap.exe.id si license.db din varianta sept 2007 peste varianta ianuarie 2008.

uwu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:ADAUGA PDI-URI
« Răspuns #37 : Februarie 03, 2009, 06:56:08 pm »
salut
merci pentru raspuns, dar eu cand revin la cea originala este varianta v3.2
ai cumva varianta v3.3 din septembrie
de unde fac si eu rost?
merci frumos

Marius

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:ADAUGA PDI-URI
« Răspuns #38 : Februarie 25, 2009, 11:00:42 pm »
Am selectat si eu toate POI-urile, le-am asociat icon-uri dupa cum m-am priceput am creat igo.kml. Fisierul igo.db acum are vreo 580KB. Problema mea e ca in Igo 2006 cand intru pe POI-uri la personale imi apare doar un icon pt Manastiri si cam atat, nici macar nu gaseste ceva manastiri. Daca nu apar POI-urile in Personale inseamna ca nu exista sau ca sunt integrate printre celelalte POI-uri care existau deja in fisierul original igo.db? Sau totul se scrie peste ce era inainte?
Nu exista deja creat un igo.db cu toate POI-urile posibile sa-l folosim direct? Eventual si cu POI-urile din alte tari, in afara de cele integrate de cei care au creat harta digitala.

costas

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:ADAUGA PDI-URI
« Răspuns #39 : Iulie 22, 2009, 04:47:18 am »
Vlad a scris:
Citat
Puncte de interes (PDI)    - (se pot adăuga icoane şi numere de telefon la PDI-uri)
    * Copiaţi toate PDI-urile personale în folderul ASC (fişierele trebuie să fie format .ASC)

Folderul ASC se creaza in directorul temp unde am iGO.db, fisierele extrase din iGO_POI.zip, GO.KML, POICONVERT.EXE şi IGO_POI.EXE ?
Multumesc.
LE : M-am luminat, totul e foarte clar in arhiva iGO_POI.zip .
Inca odata foarte, foarte multumim pentru munca depusa.
Toate cele bune.

Marius Oprean

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:ADAUGA PDI-URI
« Răspuns #40 : Septembrie 15, 2009, 03:02:00 pm »
Nu reusesc sa convertesc iGO.db de pe PPC in ASC. Cu poiconvert pot sa convertesc din .db in .kml sau invers. Vreau sa salvez PDI-urile personale si sa le adaug la arhiva de PDI-uri de pe site. Nu reusesc sa convertesc PDI-urile personale in ASC. Imi lipseste ceva?

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:ADAUGA PDI-URI
« Răspuns #41 : Septembrie 17, 2009, 03:54:17 pm »
mario75 a scris:
Citat
Nu reusesc sa convertesc iGO.db de pe PPC in ASC. Cu poiconvert pot sa convertesc din .db in .kml sau invers. Vreau sa salvez PDI-urile personale si sa le adaug la arhiva de PDI-uri de pe site. Nu reusesc sa convertesc PDI-urile personale in ASC. Imi lipseste ceva?


POIEDIT se foloseste pentru a converti fisier kml in asc. Daca vrei sa le pui pe site poti sa-mi trimiti pe mail fisierul kml si ma ocup eu de el.
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

 

(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România