Autor Subiect: Probleme cu un detector de camere  (Citit de 2981 ori)

Cosmin Zodila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
  • Karma: +0/-0
    • Yahoo Instant Messenger - cosminhack
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Probleme cu un detector de camere
« : Aprilie 08, 2009, 04:04:48 pm »
Salutare,

Am primit de curand un detector de camere conectabil la GPS cu numele VEGA :S si nu stiu cum sa ii fac update! Admin-ule vad ca te pricepi pe la ele...dar vad ca asta-i un no name...el functioneaza saracul...dar nu are "noutatile" in materie de speedcam-uri...


Multumesc anticipat!

Doru APOSTOLESCU

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 114
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Probleme cu un detector de camere
« Răspuns #1 : Aprilie 08, 2009, 05:42:55 pm »
Nu ai primit la el un cablu USB si un soft/CD cu care se face actualizarea dispozitivului?
Administrator site SpeedCams România (http://speedcams.tehnoplus.net)

Cosmin Zodila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
  • Karma: +0/-0
    • Yahoo Instant Messenger - cosminhack
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Probleme cu un detector de camere
« Răspuns #2 : Aprilie 09, 2009, 02:16:37 am »
daca avea cd-ul nu mai intrebam :)
astept totusi un raspuns sau daca e..recomandati-mi va rog un detector cu gps pt camere..
merci

DFA a scris:
Citat
Nu ai primit la el un cablu USB si un soft/CD cu care se face actualizarea dispozitivului?

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Probleme cu un detector de camere
« Răspuns #3 : Aprilie 09, 2009, 09:21:07 am »
Eu personal am lucrat cu 2 detectoare GPS ptr. radare fixe.

Leadtek Speeding Master - doar detector GPS, design mai grosolan si destul de ciudat in folosire
Quintezz Drive Control - detector de radar + modul GPS pentru radarele fixe, dar destul de "piperat" ca pret, aproape 650RON

La bani care ii dai pe un detector GPS poti sa cumperi un PNA/PND si ai si navigatie si avertizare la radare fixe.
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

Cosmin Zodila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
  • Karma: +0/-0
    • Yahoo Instant Messenger - cosminhack
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Probleme cu un detector de camere
« Răspuns #4 : Aprilie 09, 2009, 12:18:07 pm »
Vlad a scris:
Citat
Eu personal am lucrat cu 2 detectoare GPS ptr. radare fixe.

Leadtek Speeding Master - doar detector GPS, design mai grosolan si destul de ciudat in folosire
Quintezz Drive Control - detector de radar + modul GPS pentru radarele fixe, dar destul de "piperat" ca pret, aproape 650RON

La bani care ii dai pe un detector GPS poti sa cumperi un PNA/PND si ai si navigatie si avertizare la radare fixe.


Salut Vlad si merci pentru raspuns! Asta nu-l iau pentru mine, il iau pt cineva care vrea sa scape de camere si radare..e bun asta ca si detector radar ? da alarme aiurea multe ? Ca GPS ar trebui sa alarmeze in locul unde este camera pe coordonate...dar ma intereseaza daca merita si ca detector... :)
(pentru radare are un Cobra 9330 si e multumit dar e aiurea sa stai cu 2 prostii pe bord si sa tii si adaptorul cu 2 iesiri de 12v)
Zi buna!

 

(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România