Autor Subiect: Radare noi pe A2?  (Citit de 7821 ori)

Costin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Radare noi pe A2?
« : Octombrie 18, 2009, 07:02:58 pm »
Scuze anticipat, poate ca informatia nu e noua dar permiteti sa citez (un user) de pe forumul clubkiaromania:
Citat
"deci... aproape de iesirea spre fundulea de pe A2 detectorul face ca toti dracii...am studiat problema si sunt camere atintite in asa fel sa te filmeze din spate cand treci pe sub pod si cand iesi pe varianta sre fundulea....deci nu ai cum sa scapi. Sub una din camere este montat un dispozitiv care seamana izbitor de tare cu un radar montat pe loganele de politie....
ce sa fie toata faza....
tin sa precizez ca exista acelasi echipament fixat si pe sensul CT- B si B - CT"

Rog adminul si pe cei care au trecut recent prin zona si detin informatii(aparate GPS cat si detectoare) recente sa ne ajute in actualizarea datelor.

Imi permit sa mai citez un alt user de pe acelasi forum:
Citat
"Eu cand merg pe A2, la iesirile catre Fundulea si Lehliu nu depasesc 130km\\h, mai ales la Fundulea, care are si o restrictie de 60km\\h, dupa ce treci de pod, ca este o denivelare a A2 semnalizata"

Ambii useri au postat relativ recent informatiile citate de mine, respectiv 16.10.2009

Multumesc anticipat tuturor!
O zi buna tuturor.

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Radare noi pe A2?
« Răspuns #1 : Octombrie 18, 2009, 07:45:19 pm »
Cei care treceti prin zona respectiva verificati daca camerele/radarele arata ca in urmatorul link:

http://www.pdiromania.ro/tipurile-radarelor-fixe-din-romania.html

Detectorul de radar poate sa o ia razna din mai multe motive. Mai mult ca sigur sunt niste camere de suparveghere.

O poze, doua cu respectivele camere ar fi foarte bune pentru a elucida misterul.
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

ACHIMFA BOGDAN

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Radare noi pe A2?
« Răspuns #2 : Noiembrie 12, 2009, 01:29:36 pm »
Intradevar, detectorul face ca toti dracii la iesirea spre fundulea, pe ambele sensuri.
Din pacate, n-am apucat sa vad dispozitivul mentionat amterior de @philbox. Poate ne ajuta careva cu niste poze ... :S

Costin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Radare noi pe A2?
« Răspuns #3 : Aprilie 08, 2013, 09:26:39 pm »
Un coleg pe un alt forum:
"Pe A2, intre Cernavoda si Constanta exista radare fixe cu bucla inductiva si camere video, cum sutn cele de pe DN1. Eu am vazut cate doua pe sens (km 194 si 210 spre Constanta, nu am retinut in sens invers), dar se pare ca sunt 3 (http://www.auto.ro/stiri/pe-autostrada- ... -fixe.html). Camerele pentru identificare sunt pe cadre peste ambele sensuri, deci pana apar coordonatele GPS pentru ele, incercati sa fiti atenti si reduceti viteza in zonele respective."

Ne poate ajuta cu detalii cineva, care trece mai des prin zona?

 

(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România