Forum - PDI ROMANIA
SPEEDCAMS - Radare fixe, radare mobile, detectoare de radar => RADARE FIXE => Subiect creat de: ionyde din Noiembrie 24, 2008, 09:35:11 pm
-
Am mers week-endu asta si am zarit un stalp pt o viitoare camera "CODEC" in satul Vânãtori judetul Mures.
-
Pe ce sens e montat stâlpul?
Târgu Mureş - Braşov?
Dacă mai treci pe acolo poţi să-i faci o poză şi să-i culegi coordonatele?
-
Pe partea dreapta pe sens Targu Mures- Brasov cam la vreo 200 m dupa intrarea in localitate. L-am vazut de 2 ori pt ca m-am uitat atent si cand m-am intors inapoi. Prin deducere...ei cam pun in cate 2 sate apropiate camerele, dar m-am uitat in satele vecine si n-am observat nimic...ori n-o sa puna ori inca n-au pus nici stalpul .
-
Stalpul din localitatea Vanatori MS in realitate este cam cu 150 m inspre sighisoara
-
mona4cla a scris:
Stalpul din localitatea Vanatori MS in realitate este cam cu 150 m inspre sighisoara
Coordonatele corectate sunt :
46.2418637,24.9131027
-
Radarul fix de la vanatori este cu 100 de metri mai spre Brasov fata de primele coordonatele.
Coordonatele corectate sunt :
46.2419694,24.9163417
-
Cred ca tot nu sunt corecte coordonatele.Eu mi le-am notat din mers (cu pin) si le-am verificat si la intoarcere:
46.24189 x 24.91787
-
horace a scris:
Cred ca tot nu sunt corecte coordonatele.Eu mi le-am notat din mers (cu pin) si le-am verificat si la intoarcere:
46.24189 x 24.91787
Distanta intre coordonatele semnalate de dvs. si cele din baza de date este de 216m.
Coordonatele sunt precise sau sunt luate din mersul masinii? Puteti sa le culegeti de langa stalp?
Multumesc.
-
Imi pare rau, eu sunt din Cluj, nu stiu cand mai ajung in zona. Coordonatele sunt intr-adevar luate din mers dar eroarea am observat-o si la dus si la intors, nu aveam viteza mare si nu exista nici alte obstacole care sa scada calitatea pozitionarii.
Eventual mai asteptati inainte de modificare, poate mai semnaleaza (sau contrazice :) ) cineva acest lucru.
Multumesc.
-
Am actualizat baza de date saptamina trecuta si intr-adevar radarul fix din satul Vinatori (MS) este semnalizat putin cam devreme, deci s-ar putea ca coordonatele de mai sus sa fie mai corecte decit cele din baza de date.
(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România