Autor Subiect: Ce parere aveti despre site si forum?  (Citit de 83700 ori)

Bogdan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Karma: +0/-0
    • Yahoo Instant Messenger - classichub
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Ce parere aveti despre site si forum?
« Răspuns #15 : Mai 14, 2008, 06:17:54 pm »
Site-ul e ok
pagina de start cred ca ar trebui putin personalizata, ceva cu Romania sa aduca cu numele site-ului
Forumul e nemaintalnit si cand spun asta ma refer la multe functii pt utilizator care pe alte forumuri sunt pur si simplu neoptimizate
aici ma refer in primul rand la functia de a raspunde direct la o intrebare sau membru nemai fiind nevoie sa cobori in subsolul paginii si sa dai ceva de genul "add comment" sau "post reply"
totusi prea deschis fundalul, la culoare ma refer
In concluzie: munca multa, sunt convins
bine ca sunt unii care apreciaza ...
Multe "susccesuri" in continuare :P
[img size=150]http://img236.imageshack.us/img236/6651/userbarromanianhv1hi5.png[/img]
[img size=150]http://img530.imageshack.us/img530/3306/wifi3xp5.jpg[/img]
[img size=150]http://farm3.static.flickr.com/2399/2107728929_9dfcf14983_m.jpg[/img]

ilie

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Karma: +0/-0
    • Yahoo Instant Messenger - b27vip
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Ce parere aveti despre site si forum?
« Răspuns #16 : Iulie 15, 2008, 09:56:21 am »
un site util/folositor...cum vreti sa-i spuneti si nu sunt multe pe aceasta tema,trebuie doar ca toti sa ne straduim sa-l facem cat mai util...tot pentru noi:cheer: inca o data adaug multumirile mele Adminului pentru ajutorul acordat si va sfatuiesc sa-i cereti parerea,pentru ca este o persoana bine pregatita in acest domeniu    ;)

eugen

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Ce parere aveti despre site si forum?
« Răspuns #17 : Iulie 18, 2008, 05:23:56 pm »
Site ul si forumul sunt foarte interesante. eu sunt incepator, am un gps asus r700 de 5 zile. nu este greu de folosit, dar fiind incepator nu ma pot lauda cu performante.

mars

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Ce parere aveti despre site si forum?
« Răspuns #18 : August 13, 2008, 09:48:07 am »
Foarte reusit siteul. Felicitari! Sper in curand sa am si eu un GPS.
Daca nu sunt indiscret, cum se numeste tema de joomla si de unde se poate descarca?
Multumesc.

florin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Ce parere aveti despre site si forum?
« Răspuns #19 : Noiembrie 07, 2008, 06:23:24 pm »
foarte bun

antonio1

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Ce parere aveti despre site si forum?
« Răspuns #20 : Noiembrie 28, 2008, 02:30:24 am »
pai bazele de date PDI sunt putin sarace, iar adaugarea de PDI nu e prea usoara. Cel mai important lucru ce lipseste din acest site, este ca PDI-urile nu sunt accesibile si pentru Google Earth in format KML. De la acel format de google earth cred ca s-ar putea converti in multe alte formate de GPS plus ca e atat de placut vizibil pe un PC inainte de a incarca in GPS.

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Ce parere aveti despre site si forum?
« Răspuns #21 : Noiembrie 28, 2008, 09:19:32 am »
PDI-urile exista pe site si in format .KML pentru Google Earth.

iGO8 foloseste pentru PDI-uri personale fisiere .KML.  Folositi fisierele din arhiva iGO8_POI si nu o sa aveti probleme.
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

vilcu florin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Ce parere aveti despre site si forum?
« Răspuns #22 : Ianuarie 04, 2009, 10:51:33 am »
Felicitari pentru idee. e un site util, aerisit si  usor de urmarit. Apreciez munca depusa pentru ca noi sa beneficiem de ultimele noutati si prea putin imi pasa ca se folosesc culori deschise sau de design-ul primei pagini.
Sunt nou in ale gps-ului si in tara, in afara de bucuresti si celelalte 7-8 orase mari(si chiar si aici numai daca trebuie sa ajungi la o adresa fara sa ai alte puncte de reper) sincer nici nu-i vad rostul. m-am luat de cateva ori dupa ce spune gps-ul si desi am pus harta din 07.2008 am fost bagat pe strazi cu sens unic de care nu stia gps-ul sau mi se spunea sa parasesc sensul giratoriu la prima iesire, desi stiam sigur ca trebuie la  a doua :P etc, etc .
dar cu poi-urile de aici il folosesc macar ca avertizor pentru radarele si camerele aparute peste noapte de drumurile pe care circul mai rar, asa ca de aceea nici nu m-am hazardat la unul nou ci am preferat un " no name" made in china,  cumparat  la mana a doua:blush: , care insa are receptie bunicica fara a-i atasa antena exterioara. mai exact l-am luat cand mi s-a stricat radio la masina si ca sa nu ma plictisesc am ascultat muzica incarcata pe cardul de memorie. mai nou i-am incarcat ultima harta disponibila pentru igo 6 +, radarele, camerele si poi-urile de aci si cam atat.
inca o data mii de multumiri pentru munca depusa.

DANUTZ87

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Ce parere aveti despre site si forum?
« Răspuns #23 : Februarie 16, 2009, 12:38:16 am »
super tare
bine ca v-am gasit:)

All

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Ce parere aveti despre site si forum?
« Răspuns #24 : Martie 13, 2009, 06:57:46 pm »
Foarte folositor site-ul in forma actuala!!!! Aerisit, informatii exacte, baza de data rapida....deci nota 10!!!

Forumul este foarte bine structurat, ofera celor interesati posibilitatea de a gasi usor ceea ce au nevoie!

Trebuie sa lucrezi putin pentru promovarea site-ului, un numar mare de utilizatori iti va oferi posibilitatea sa-ti mai scoti o parte din cheltuieli, eventual sa cresti un pic viteza serverului pe care esti gazduit.

Bafta!!!

bosanci28

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Ce parere aveti despre site si forum?
« Răspuns #25 : Martie 29, 2009, 06:35:42 am »
foarte misto forum,si site!!!!

401RoadWarrior

  • Vizitator
Re: Ce parere aveti despre site si forum?
« Răspuns #26 : Aprilie 18, 2010, 05:33:02 pm »
Nu-i decat de aplaudat ceea ce Vlad a conceput aici, un forum extrem de interesant care ii lasa pe cei interesati de GPS-uri si/sau detectoare radare de politie sa vina cu intrebari, raspunsuri, comentarii, postari video, etc., deci eu ii dau 5 stele din 5, JOB WELL DONE... dar... altceva am eu de zis aici:
 
Vad ca inregistrarea de noi membri (utilizatori) este ca aparitia ciupercilor dupa ploaie, in medie cam cel putin 10 pe zi, in timp ce postarea de intrebari (ca doar de asta te inregistrezi, ca doar de citit tot ce e pe forum, daca scopul tau e doar sa citesti, se poate face si fara sa iti pierzi timpul cu inregistrarea respectiva!!!) este de max 2 posturi/zi (media), si atunci ma intreb DE CE ASTA??? ceva motive imi vin in minte, poate ca gresesc, dar le spun pe nume: RUSINE de a posta, FRICA de a "vorbi" in public, merg si mai departe, LASITATEA de a posta un raspuns la intrebarile altora (adica tu stii sau ai experienta in acel domeniu dar preferi sa taci si sa tii totul numai pt tine, eu URASC asta), sau poate, si stiu ca multi se vor supara pe mine pt asta, ceva ANALFABETISM poate? , de ce nu? , personal nu vad nici o explicatie sa te inregistrezi si apoi sa nu postezi deloc, se poate vedea f usor asta, te uiti la fiecare membru in parte, nou sau vechi, de cand e membru si cate posturi are, deci DE CE ASTA? habar nu am, poate cineva cu experienta in RO de azi (nu eu!!!) poate sa explice "fenomenul" asta f ciudat pt mine!!!
 
Pe vremea mea, inainte de '90, nu exista asa ceva, totul era o dictatura, pe atunci noi aveam o singura sursa de informatie libera, Radio Europa Libera la Munchen, W Germany, noi cei de atunci riscam URIAS sa trimitem scrisorile noastre catre ei, daca eram prinsi, Doftana sau Gherla pt noi, nu voi uita niciodata prima mea scrisoare catre Radu Teodor, cel cu Metronomul de la orele 5:00pm, am trimis scrisoarea in 1985 prin ceva turisti straini in concediu la mare, am cerut 'The American Woman' by The Guess Who, normal ca te semnai cu un pseudonim (nickname), Duke of Freedom am fost eu, deci noi pe atunci faceam totul ca sa ne exprimam in public, nu o puteam face in tara nostra natala, riscam ani grei de puscarie, deci noroc cu Europa Libera, singura noastra sursa de libertate politica si sociala, dar acum in RO lui 2010 totul e liber, nu mai e nici un motiv sa iti fie FRICA sa te exprimi in public (ma refer la acest forum), normal ca trebuie sa o faci intr-un mod politicos, atacurile personale nu au ce cauta printre noi, injuraturile total interzise, in plus nici nu ai nevoie sa iti dai numele propriu, vino cu un nickname care te reflecta pe tine in viata de toate zilele, poate sa fie in orice limba pe care mai toata lumea o intelege, romana si engleza, ca daca vii cu ceva in chineza sau araba, God Help You  ;D  , deci ca sa termin cu acest mini-comentariu, asi dori sa vad ca noii membri nu apar pe acest forum doar de dragul de a fi membri ci de a CONTRIBUI EFECTIV cu propriile lor experiente din viata de toate zilele, ai ceva de spus, creaza un nou post in sectiunea corespunzatoare, ai un raspuns pt cineva, raspunde la acel post, intr-un cuvant AJUTA-TI aproapele, asa functioneaza o societate libera vs. una care traieste numai in frica si intimidari venite de sus, cazul RO inainte de '90!!!
 
Ca ex de comparatie, acesta este forumul de detectoare de radar cel mai larg din America, a fost creat de Roy "Radar" Reiner, fost politist de trafic din Arizona, vedeti acolo cate posturi apar pe zi comparativ cu ce e in acest forum:
 
http://www.radardetector.net/forums/
 
Si cum se zice pe aici, just my 2-cent humble opinion, I fully respect yours that's why I would love to hear from you !  :) ;)
 
 
« Ultima Modificare: Aprilie 18, 2010, 05:36:32 pm de 401RoadWarrior »

401RoadWarrior

  • Vizitator
Re: Ce parere aveti despre site si forum?
« Răspuns #27 : Iunie 12, 2010, 11:09:12 pm »
De cateva zile un nou format, normal ca ne vom obisnui toti cu noua schimbare, pacat ca a disparut ceva important, listarea cu ultimele postari de mesaje de pe intreg forumul, in plus a disparut ceva interesant, pagina de statistica a forumului, daca se pot aduce la loc ca parte componenta a noului format, nota 10 pt asta!  :)
Multumesc.
Cristi

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Ce parere aveti despre site si forum?
« Răspuns #28 : Iunie 13, 2010, 09:18:43 pm »
Momentan este o "tema" de test. Mai am de lucrat la unele imagini.

Am activat statisticile forumului + Latest posts :))

Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

401RoadWarrior

  • Vizitator
Re: Ce parere aveti despre site si forum?
« Răspuns #29 : Iunie 13, 2010, 10:23:48 pm »
Momentan este o "tema" de test. Mai am de lucrat la unele imagini.

Am activat statisticile forumului + Latest posts

Totul e EXCELENT acum!  8)
 
Multumesc mult!
 
Cristi  :) ;)

 

(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România