Autor Subiect: Help la instalarea PDI pe Symbian  (Citit de 4080 ori)

Alex

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Help la instalarea PDI pe Symbian
« : August 10, 2008, 04:10:11 pm »
Folosesc softul de GPS de la Sygic pe telefonul meu Nokia si am gasit acum cateva ore site-ul asta si vreau sa imi updatez si eu lista de puncte de ineteres. AM downloadat, am copiat din arhiva fisierele .upi in folderul maps si tate fisierele din Icons in fisierul Icons de pe card. Deschid programul si fie crapa si iese, fie nu imi arata absolut nici un PDI. Mereu imi spune ca "Nu exista nici un PDI pe ruta" si nici pe harta nu vad nici un simbol de punct de interes. In plus , cand ma duc pe meniul de "Afiseaza PDI" de la sectiunea harta (nu navigatie) imi da eroare "unexpected error". Ce naiba pot sa fac sa mearga, va rog spune-ti-mi si mie ca de 2 ore ma chinui si nu imi iese nimik.
Mulumesc frumos!

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Help la instalarea PDI pe Symbian
« Răspuns #1 : Ianuarie 22, 2009, 12:23:35 pm »
Verificati ce versiune de soft aveti.

Daca este versiunea mai veche de Traffic folositi PDI-urile de la TRAFFIC GPS iar daca este mai noua, SYgic sau McGuider folositi fisierele de la categoria respectiva.
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

 

(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România