Autor Subiect: UPDATE 21.08.2008  (Citit de 7061 ori)

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
UPDATE 21.08.2008
« : August 21, 2008, 01:58:29 pm »
UPDATE 21.08.2008

Confirmat existenţa şi adăugat coordonate şi direcţie la GATSO 748 din Argineşti (MH) - în curs de montare
Confirmat existenţa şi adăugat coordonate şi direcţie la GATSO 747 din Butoieşti (MH) - în curs de montare

Corectat tipul camerei pentru Radar Mobil 716 din Copăceni (CJ)

+

Am adaugat adresa (localitatea) in structura fisierelor Garmin, Route66, TomTom, Traffic.

Va rog verificati daca noile fisiere functioneaza.
Adresa (localitatea) contine diacritice si poate crea probleme.

Daca nu functioneaza o sa trec din nou la vechea structura.
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

part73

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 21.08.2008
« Răspuns #1 : August 21, 2008, 08:13:07 pm »
Am observat de cateva zile o noua camera in intersectie la Statuia Aviatorilor (Bucuresti), pe sensul spre Charles de Gaulle. Coordonatele pe care mi le arata mie GPS-ul sunt: N44*27'35,9" E26*5'10,4".

marius

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 21.08.2008
« Răspuns #2 : August 23, 2008, 02:23:35 pm »
Ieri am facut un drum pana la Arad de la Deva,si am observat ca ,avertizarea vocala ptr ultimele camere actualizate de la Svarsin si Sambateni nu functioneaza, iar la Sambateni nici nu am observat radarul dar trebuie sa ma uit mai bine!Oare din ce cauza  nu e avertizare vocala?

Bogdan Taralunga

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 21.08.2008
« Răspuns #3 : August 24, 2008, 10:20:43 am »
Au aparut noi radare de tipul celui de la Sacel in jud. Sibiu. Unul este in Talmaciul II la iesirea spre Sibiu, altul in afara localitatii in zona cu doua benzi la intrarea in Sibiu dispre V. Oltului si altul in Cristian la iesira spre Sebes

Marius

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 21.08.2008
« Răspuns #4 : August 25, 2008, 11:45:03 am »
Salut

In judeltul Valcea in localitatea Balota nu sunt instalate camere de nici un fel desi pe GPS apar.

multumesc

Adrian

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
  • Karma: +0/-0
    • Yahoo Instant Messenger - adrian_ionel2005
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 21.08.2008
« Răspuns #5 : August 27, 2008, 03:08:50 pm »
poate ca folosesti fisierul cu radare mobile...

Marius Georgescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 21.08.2008
« Răspuns #6 : August 27, 2008, 10:36:59 pm »
O intrebare am si eu.. Cand apar actualizarile acestea modifici fisierele respective mereu ? deci daca vad ca ai facut ceva actualizari downlodez din nou fisierul pt. GARMIN (in cazul meu) si le bag din nou cu POI Loader ??

Si ar mai fi ceva.. are ceva daca pe langa camerele de pe site-ul tau le pun si pe cele de la tehnoplus ?? (inteleg ca sunteti parteneri deci nu se pune problema der reclama.. :D)
Nu de alta da ei au in jur de 5 sute si ceva de camere.. pe cand aici gasesc pana in 200... - inteleg ca aveti o baza de date comuna dar nu stiu de ce ei au mult mai multe camere.. - asta fiind o chestie relativa intrucat am gasit o camera care ma interesa pe mine in mod direct intrucat trec f. des pe acolo doar la voi.. (cea de pe E81 - Nicolae Balcescu)..

As vrea sa pun camerele de la ambele surse.. Ce probleme pot intampina?? Alerte duble?? asta nu ar fi o problema asa mare.. ca banuiesc ca, desi probabil nu au EXACT aceleasi coordonate.. sunt apropiate banuiesc.. deci alerta nu ar fi o problema..

Multumesc in primu rand pt. munca pe care o depuneti!..

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 21.08.2008
« Răspuns #7 : August 27, 2008, 11:36:35 pm »
Intrebarea 1 : Da, fisierele sunt updatate cu noile coordonate. Se incarca noul fisier cu POI Loader si gata.

Intrebarea 2 : Coordonatele sunt aceleasi pe ambele site-uri. Diferenta este data de cum interpretam baza de date. Eu nu iau in considerare camere de supraveghere care nu sunt confirmate. Deaceea sunt decat 200 pe site-ul PDI Romania.
Nu este recomandat sa puneti ambele fisiere ptr. ca o sa aveti dubluri.
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

tmarcutiu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 21.08.2008
« Răspuns #8 : August 28, 2008, 12:08:20 pm »
poti da detalii despre al 2-lea?
(intrarea in sibiu,2 benzi?)

 

(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România