Autor Subiect: UPDATE 28.04.2009  (Citit de 18079 ori)

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
UPDATE 28.04.2009
« : Aprilie 28, 2009, 01:24:07 pm »
UPDATE 28.04.2009

Adăugat coordonate, sens şi direcţie la GATSO 1022 din Dumbrava (TM) - este la nivel de stălp (link semnalare)
Corectat sens şi direcţie la CVST 440 din Bucureşti
Reconfirmat CVST 108,112,135,138,440,452,453,463,464,465,494,606,614,701,751
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

bogdan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 48
  • Karma: +5/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 28.04.2009
« Răspuns #1 : Aprilie 28, 2009, 03:41:56 pm »
Salut Vlad

am si eu o intrebare probabil aiurea dar totusi...in cazul CVST din Bucuresti sau alte locatii ce semnificatie are reconfirmarea.in aceeasi ordine de idei de unde iti poti da seama de sens si directie pentru corectii avand in vedere ca stiam ca aceste camere de supraveghere se pot roti 360?

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 28.04.2009
« Răspuns #2 : Aprilie 28, 2009, 04:00:15 pm »
bogdan d a scris:
Citat
Salut Vlad

am si eu o intrebare probabil aiurea dar totusi...in cazul CVST din Bucuresti sau alte locatii ce semnificatie are reconfirmarea.in aceeasi ordine de idei de unde iti poti da seama de sens si directie pentru corectii avand in vedere ca stiam ca aceste camere de supraveghere se pot roti 360?


Camera [id 440] este pe primul pod de la Baneasa. Supravegheaza doar traficul de pe pod.
Daca vi de pe Jandarmeriei, directia fiind perpendiculara la baza podului, primesti avertizare la camera.

Dupa acest update nu se mai intampla acest lucru, avertizarea functionand doar daca urci sau cobori de pe pod.

Restul de camere de supraveghere din acest update, nu erau confirmate in baza de date si din aceasta cauza existau diferente intre fisierele PDI Romania si Speedcams Tehnoplus.

Prin aceste reconfirmari incerc sa elimin camere care nu exista si sa le confirm pe celelalte.
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

bogdan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 48
  • Karma: +5/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 28.04.2009
« Răspuns #3 : Aprilie 28, 2009, 04:12:02 pm »
am inteles multumesc....
in acest caz avand in vedere ca din cate am citit pe forum treci in fisierul de camere de supraveghere doar pe acelea confirmate si nu toate cele semnalate cum sunt in fisierul tehnoplus crezi ca reconfirmarile vor fi permanente sau se va ajunge la un numitor comun?mai exista camere din Bucuresti inca neconfirmate?

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 28.04.2009
« Răspuns #4 : Aprilie 28, 2009, 04:23:33 pm »
In perioada urmatoare, impreuna cu Doru, o sa incepem o "curatenie de primavara" pentru aceste camere de supraveghere.

Mai exista in Bucuresti, camere neconfirmate si deaceea incercam sa reducem cat mai mult diferentele.
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

kissy law

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 28.04.2009
« Răspuns #5 : Aprilie 28, 2009, 04:38:56 pm »
sunt un utilizator nou si nu stiu cum pot beneficia de update-uri. cum fac sa pot introduce camerele nou aparute in GPS-ul meu (folosesc IGO 2006 Plus ) ? am introdus " lista radarelor fixe" si programul merge ff bine , dar acolo era o lista lunga de coordonate (cred ca erau coordonate) pe cand la actualizari nu am gasit asa ceva, adica fisiere text cu noile camere . sper ca intrebarea nu este idioata , si vreau sa-mi pastrez GPS-ul adus la zi . ma puteti ajuta ?

bogdan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 48
  • Karma: +5/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 28.04.2009
« Răspuns #6 : Aprilie 28, 2009, 04:39:32 pm »
ok

sper sa nu fie neconfirmata si vreuna care da amenzi:laugh:

multumesc si spor la curatenie

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 28.04.2009
« Răspuns #7 : Aprilie 28, 2009, 06:15:35 pm »
kissylaw a scris:
Citat
sunt un utilizator nou si nu stiu cum pot beneficia de update-uri. cum fac sa pot introduce camerele nou aparute in GPS-ul meu (folosesc IGO 2006 Plus ) ? am introdus " lista radarelor fixe" si programul merge ff bine , dar acolo era o lista lunga de coordonate (cred ca erau coordonate) pe cand la actualizari nu am gasit asa ceva, adica fisiere text cu noile camere . sper ca intrebarea nu este idioata , si vreau sa-mi pastrez GPS-ul adus la zi . ma puteti ajuta ?


Pentru iGO2006 + te rog sa urmezi pasii de la urmatorul link :
http://www.pdiromania.ro/igo-2006-speedcams.html


bogdan d a scris:
Citat
ok
sper sa nu fie neconfirmata si vreuna care da amenzi:laugh:
multumesc si spor la curatenie


Repet pentru a "nşpea" oara : camerele de supraveghere nu trimit amenzi. ;)
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

danielul

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 87
  • Karma: +1/-0
    • Yahoo Instant Messenger - macridaniel
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 28.04.2009
« Răspuns #8 : Aprilie 29, 2009, 01:05:51 am »
Vlad a scris:
Citat
Repet pentru a "nşpea" oara : camerele de supraveghere nu trimit amenzi. ;)


Dar observ ca esti cam nervos pe chestia asta... :woohoo:

Enea Cristian

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
  • Karma: +2/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 28.04.2009
« Răspuns #9 : Aprilie 29, 2009, 11:47:45 am »
camerele din Bogdan Voda (BC) au ajuns la nivel de stilp.Probabil ca in citeva zile le avem finalizate si active.
Situatia este de azi, 29.04.2009 ora 09.10 cind am trecut prin acea localitate.
Cristian

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 28.04.2009
« Răspuns #10 : Aprilie 29, 2009, 01:06:23 pm »
buranu a scris:
Citat
camerele din Bogdan Voda (BC) au ajuns la nivel de stilp.Probabil ca in citeva zile le avem finalizate si active.
Situatia este de azi, 29.04.2009 ora 09.10 cind am trecut prin acea localitate.
Cristian


Multumim pentru semnalare.
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

Iovan Marius

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 28.04.2009
« Răspuns #11 : Aprilie 29, 2009, 03:09:16 pm »
Versiunea de update (Traffic GPS) care e in momentul acesta pe site 29.04.2009 ora 15.00 nu merge. Am descarcat fisierele *.upi le-am pus in maps in folderul "rou" apoi am intrat in soft sa le selectez de acolo. Pur si simplu nu apar deloc. Am luat si fisierul celor de la tehnoplus si ale lor apar. E ceva ce nu am facut eu bine?

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 28.04.2009
« Răspuns #12 : Aprilie 29, 2009, 03:15:29 pm »
markoiovan a scris:
Citat
Versiunea de update (Traffic GPS) care e in momentul acesta pe site 29.04.2009 ora 15.00 nu merge. Am descarcat fisierele *.upi le-am pus in maps in folderul "rou" apoi am intrat in soft sa le selectez de acolo. Pur si simplu nu apar deloc. Am luat si fisierul celor de la tehnoplus si ale lor apar. E ceva ce nu am facut eu bine?


Ce versiune de Traffic folosesti? Daca versiunea este 7.5 sau mai mare foloseste fisierul ptr SYGIC.

Citeste mai atent ce scrie pe pagina http://www.pdiromania.ro/traffic-gps-sygic-speedcams.html
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

kissy law

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 28.04.2009
« Răspuns #13 : Aprilie 29, 2009, 03:26:59 pm »
Vlad , multumesc mult pt. raspuns. Am urmat pasii de pe link-ul pe care mi l-ai dat si sistemul vede toate camerele. dar cum fac sa introduc camere  aparute dupa ce eu mi-am updatat lista de camere ? "lista radarelor fixe" pe care am descarcat-o de pe site si am introdus-o in GPS este actualizata dupa semnalarea fiecarei camere noi de catre utilizatori ? vad pe forum ca utilizatorii semnaleaza camere noi destul de des. dar cum imi "invat" sistemul GPS sa le vada si pe alea noi , si nu doar pe cele care deja erau in lista cand am facut update ?

Iovan Marius

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:UPDATE 28.04.2009
« Răspuns #14 : Aprilie 29, 2009, 03:30:13 pm »
Vlad a scris:
Citat
markoiovan a scris:
Citat
Versiunea de update (Traffic GPS) care e in momentul acesta pe site 29.04.2009 ora 15.00 nu merge. Am descarcat fisierele *.upi le-am pus in maps in folderul "rou" apoi am intrat in soft sa le selectez de acolo. Pur si simplu nu apar deloc. Am luat si fisierul celor de la tehnoplus si ale lor apar. E ceva ce nu am facut eu bine?


Ce versiune de Traffic folosesti? Daca versiunea este 7.5 sau mai mare foloseste fisierul ptr SYGIC.

Citeste mai atent ce scrie pe pagina http://www.pdiromania.ro/traffic-gps-sygic-speedcams.html




Ai dreptate. Eu nu fusesem atent. Am vazut Traffic GPS si am sarit pe el. Scuze!

Spor la treaba!!!

 

(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România