Autor Subiect: Fisier actualizare camere radar  (Citit de 5107 ori)

Daniel

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Fisier actualizare camere radar
« : Aprilie 14, 2009, 11:10:28 am »
Daca exista o baza de date comuna a PDI Romania cu Tehnoplus atunci si fisierele zip care contin update-urile camerelor radar sunt aceleasi ? M-am uitat pe fisierul de la Tehnoplus si am vazut diferente inclusiv la structura fisierelor (acolo exista "camere cu viteza standard".. etc)
Multumesc,
Daniel

Vlad

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 1356
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Fisier actualizare camere radar
« Răspuns #1 : Aprilie 14, 2009, 11:13:58 am »
bololobo2004 a scris:
Citat
Daca exista o baza de date comuna a PDI Romania cu Tehnoplus atunci si fisierele zip care contin update-urile camerelor radar sunt aceleasi ? M-am uitat pe fisierul de la Tehnoplus si am vazut diferente inclusiv la structura fisierelor (acolo exista "camere cu viteza standard".. etc)
Multumesc,
Daniel

Baza de date este aceeasi, adica folosim aceleasi coordonate pentru locatiile speedcams.

Fisierele sunt extrase din baza de date diferit de fiecare. Deaceea exista diferente la fisiere.

Mai multe puteti citi aici
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

Balazs

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #2 : Aprilie 14, 2009, 03:39:51 pm »
sal.
Am si eu o intrebare, exista posibilitatea,ca un radar fix cu laser sa monitorizeze traficul in 2 directii fiind ca langa cea din simand (AR) iarasi a aparut Opel Combo alb cu nr de Cluj si monitoriza traficul cu laser. Sau iarasi pun un radar?

Doru APOSTOLESCU

• Full Member
  • Mesaje postate: 114
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #3 : Aprilie 14, 2009, 05:38:35 pm »
Din ce ştim noi în prezent, camerele fixe LASER activează pe un singur sens, cel pe care sunt montate.

Camerele mobile LASER pot activa pe ambele sensuri, la alegerea operatorului.

Tehnic, orice cameră, fixă sau mobilă poate monitoriza ambele sensuri. Mai multe detalii găsiţi aici

Singura cameră fixă care e activă pe ambele sensuri e GATSOmeter-ul din Cotorca (IL), mai multe detalii aici
Administrator site SpeedCams România (http://speedcams.tehnoplus.net)

(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România