Autor Subiect: VIDEO: Luxury Cars!  (Citit de 5141 ori)

401RoadWarrior

  • Vizitator
VIDEO: Luxury Cars!
« : Aprilie 17, 2010, 03:13:53 pm »

 

 
Elitisti din astia si prin RO de azi?

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: VIDEO: Luxury Cars!
« Răspuns #1 : Aprilie 17, 2010, 08:27:24 pm »

- de remarcat ultima poza cu cele 2 lamborghini la stop + poza cu veyron in Brasov


- parcarea hotel Rex - Mamaia - no comment


Top Gear - minutul 2:45 - tot la Rex in parcare (extrasezon)  :)
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

401RoadWarrior

  • Vizitator
Re: VIDEO: Luxury Cars!
« Răspuns #2 : Aprilie 18, 2010, 03:04:53 am »

- de remarcat ultima poza cu cele 2 lamborghini la stop + poza cu veyron in Brasov


- parcarea hotel Rex - Mamaia - no comment

Reflectii din cele vazute in acele videouri din RO:
 
- absolut toate masinile din acea parcare REX (personal habar nu am cum se numea acel hotel pe vremea mea, din 1988 cand eu am fost ultima oara pe Litoralul romanesc, pana azi, multe s-au schimbat prin RO !  :)  ) sunt Made in Europe, doar la 4:30 din al doilea video se vede un Cadillac Escalade XLT, alb, cu numar de California, singura masina care nu e Made in Europe, in rest numai masini europene, ceea ce ma face sa inteleg ca romanii vor doar ceea ce este cunoscut prin Europa, nici o problema in asta, doar ca nu doar Europa face masini, mai sunt si alte locuri prin lume cu masini f bune dar banuiesc ca un 2010 Jeep Renegade, un ex doar, este prea pt. "saraci" in viziunea romanilor de azi, parerea mea doar!  :)
 
- masini de genul celor din acea parcare Rex sunt ffffffffffffffff rare in USA si Canada, da, avem Mercedes, BMW, Audi, Porsche dar sunt modelele cele mai ieftine, Audi doar A3 si A4, raritate sa vezi A6 ca sa nu mai vorbesc de A8, Mercedes predomina modelele SUV facute in Alabama de americani, BMW avem niste modele ieftine facute in South Carolina plus ceva din Europa dar care nu costa mai mult de $30K, iar de Porsche, modele f banale, masini noi dar nimic special, iar la cele de lux ca Ferrari, Lamborghini, Bentley, Aston Martin, Bugatti, RR, etc., poate 1 la 1 milion de masini, rar e un cuvant cam usor ca sa descriu acest caz!
 
- la acea parcare Rex plina numai cu masini de acel gen, in primul rand habar nu am cum e viata acum prin RO dar pt mine este f ciudat sa vad numai masini de acel gen in acelasi timp si acelasi loc, adica daca ai o 2010 Honda Accord nu ai voie sa intri in acea parcare??????
 
- am fost prin multe locuri in America inclusiv LA/Hollywood, Miami, plus "faimoasa" West Palm Beach (north of Miami), este f frumos ca constructii si atmosfera de vacanta DAR nu am vazut pe nicaieri masini de lux ca cele din acea parcare Rex, in W Palm Beach e full de hoteluri, magazine si restaurante extrem de scumpe DAR numai masini comune, cele mai de lux masini pe aici sunt Cadillac Escalade, Lincoln Navigator si Hummer, bineanteles customized cu roti si altele after-market, limo tint, roti largi, etc., in schimb ceea ce vezi peste tot, si numai in asa ceva merg cei cu bani pe aici, stretched limo, avem stretched Lincoln Navigator, Hummer, Lincoln Towncar, BMW, Mercedes si alte modele, toti oamenii de afaceri gen Donald Trump merg NUMAI in aceste stretched limos, nici unul dintre ei nu conduce masina lui proprie, toti au soferii lor proprii, aceste stretched limos le vezi peste tot, tot timpul anului, la orice hotel de 3-5 stele, de asemenea absolventii de liceu de obicei inchiriaza aceste stretched limos pt a se "recrea" putin, cam $100/ora, inauntru ai bar, mese de poker si bineanteles un monitor TV, deci cam asta e cu traditiile de pe aici, nimic european!
 
- pe aici in America se stie ca numai snobii conduc masini ca cele din parcarea Rex, nici macar sportivii pro de pe aici nu merg in asa ceva pe drumurile de pe aici, masina preferata de cei din NBA, 90% sunt negri, este Cadillac Escalade, modificat bineanteles, apoi vine Hummer si Lincoln Navigator, asta-i tot!
 
- concluzie: nimeni de pe aici din N America, cat de bogati ar fi ei, Donald Trump, Bill Gates, cei de la Google, etc., nu conduc in viata de toate zilele masini ca cele din acea parcare Rex, poate or avea asa ceva in colectia lor personala DAR nu le conduc pe drumurile publice, pe acolo ei merg numai in stretched limos, un alt ex este parada Oscarurilor de la Hollywood, toti numai in stretched limos, in timp ce in Europa, daca ai bani, obligatoriu trebuie sa le arati tuturor ca tu esti undeva "sus" iar ceilalti sunt undeva la picioarele tale, ceva ca o rama, un vierme, un gandac de bucatarie, o alta diferenta URIASA intre N America si Europa, modestie vs. ingamfare, cam asa vad eu lucrurile, iar daca gresesc m-as bucura ca cineva sa ma contrazica, cu date reale bineanteles!  :)

401RoadWarrior

  • Vizitator
Re: VIDEO: Luxury Cars!
« Răspuns #3 : Aprilie 18, 2010, 05:19:48 am »
Sa zicem ca esti bogat, ai bani din plin sa inchiriezi tot hotelul Rex DAR masina in care mergi este o:
 

 
Te-or lasa aia de la hotel, conducerea hotelului, sa-ti parchezi "masina" respectiva in parcarea lor alaturi de Bugatti, RR, Lamborghini, Ferrari, Bentley, etc. ?  ;D

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: VIDEO: Luxury Cars!
« Răspuns #4 : Aprilie 18, 2010, 07:02:54 pm »

Mercedes SLR 722 McLaren - tot in fata la REX :)) si mai e pe Youtube un film in care sunt vreo 3 in fata aceluasi hotel din seria "limited edition"

http://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_SLR_McLaren
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

401RoadWarrior

  • Vizitator
Re: VIDEO: Luxury Cars!
« Răspuns #5 : Mai 09, 2010, 07:12:55 am »
E asta de lux sau doar una sport?
 

401RoadWarrior

  • Vizitator
Re: VIDEO: Luxury Cars!
« Răspuns #6 : Mai 12, 2010, 06:48:36 am »
HUMMER nu e considerat o masina de lux, de fapt el intra la categoria 'trucks', sunt din astea si prin Romania? poate tot pe la Rex in Mamaia?  ;D
 

401RoadWarrior

  • Vizitator
Re: VIDEO: Luxury Cars!
« Răspuns #7 : Mai 24, 2010, 06:58:57 am »
TV: http://www.veetle.com/view/index.html#4bdf3722bfdda numai despre luxury cars, emisiunea britanica TopGear! Ce ma inerveaza e accentul britanic, e ca de lemn (groaznic) comparat cu cel american de pe aici!
Realizatorii emisiunii sunt cei cu masinile de lux testate si in Romania in unul din videourile postate mai jos in sectiunea asta, 'TopGear-Romania Challenge'! 8) 
 
Gear box, se citeste 'box' in engleza europeana, dar 'bax' in cea de peste Ocean, doar un ex simplu la intamplare!  :)
Si multe altele pe:
 
http://veetle.com/index.php/listing
 
Trebuie instalat acel Veetle TV, nu e nici o problema de nici un fel, fara virusi, etc., eu il folosesc de cam un an, un monitor cat mai mare e preferabil (al meu are 28"), si bineanteles High Speed Internet, si cam atat...
 
Pt sport live:
 
http://www.justin.tv/directory/sports#r=mef6F9U~
 
Sunt si multe alte site-uri cu LIVE TV, cine doreste mai multe dintre ele doar intrebati si voi veni cu cel putin 6 cu de toate pt toti in special canale americane LIVE care nu se pot vedea nicaieri in Europa!
 
Vizionare placuta!  :)
« Ultima Modificare: Mai 24, 2010, 02:21:09 pm de 401RoadWarrior »

 

(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România