Autor Subiect: Probleme update 03.06.09  (Citit de 1953 ori)

mike

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Probleme update 03.06.09
« : Iunie 04, 2009, 02:09:05 pm »
Buna ziua ,
am instalat noul update si la o verificare pe miov3.3 mare parte din manastiri nu mai exista .Pe vechea varianta erau ok .Nu stiu ce s-a intamplat dar cred ca ceva lipseste .In plus noul Igo.db este identic ca marime cu ultimul ce l-am avut cand teoretic ar trebui sa fie mai mare cu noutatile aduse.
cu stima
sal

Vlad

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 1356
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Probleme update 03.06.09
« Răspuns #1 : Iunie 04, 2009, 04:05:31 pm »
salmineo a scris:
Citat
Buna ziua ,
am instalat noul update si la o verificare pe miov3.3 mare parte din manastiri nu mai exista .Pe vechea varianta erau ok .Nu stiu ce s-a intamplat dar cred ca ceva lipseste .In plus noul Igo.db este identic ca marime cu ultimul ce l-am avut cand teoretic ar trebui sa fie mai mare cu noutatile aduse.
cu stima
sal

Fisierul Manastiri.asc are in plus o inregistrare noua fata de vechiul fisier. Este mai mare si ca marime.

25.890440, 46.129750, "Capela Catolica - Lac Sfanta Ana"

Verifica ce arhiva folosesti. Cea noua are structura schimbata putin. Au fost create mai multe foldere.
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

mike

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #2 : Iunie 06, 2009, 09:35:22 am »
Am facut din operatiunea de update la fel ca si pana acum , am copiat vechiul igo.db de pe mio si  restul operatiilor descrise pe site .Problema e ca daca las manastirile copiate in acel  director  nu le incarca in noul Igo.db.Se incarca tot ce este inafara de director.O sa atasez cele doua fisiere igo.db ,cel vechi in care se vad manastirile (toate) si cel nou (incarcat cu noul update) in care ceva lipseste .Se vede ca si marimea Igo.db in ambele cazuri e la fel .ceva imi scapa si nu stiu ce . va rog sa ma ajutati
cu stima
Sal

Vlad

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 1356
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #3 : Iunie 06, 2009, 12:28:42 pm »
Fisierele .asc se copiaza din subfoldere in folde-ul principal ASC. Aplicatia citeste fisierele doar din folder-ul principal.

Am separat fisierele pe categorii si foldere ca sa nu fie o avalansa de fisiere direct in folder-ul principal.

Copiaza Manastiri.asc din "Locuri de Vizitat" in folder-ul principal "ASC" si o sa functioneze.
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

mike

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #4 : Iunie 06, 2009, 06:21:29 pm »
Multumesc de raspuns.Am sters toate subdirectoarele din folderul ASC si toate fisierele ce erau sub ele  le-am mutat  direct in directorul ASC.Au fost 90 de fisiere in total.Dupa aceea am obtinut un nou igo.db care a ajuns ca marime la 642kb deci semnificativ mai mare .
Eu cand am mai facut update de POI am lasat asa structura de fisiere si directoare si nu am copiat nimic din subdirectoare in folderul  ASC.
Sper ca este in regula asa.Am retinut acum metoda.Multumesc inca odata.
Cu stima
Sal

(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România