Autor Subiect: Legislatie noua  (Citit de 5530 ori)

George Chirita

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 97
  • Karma: +16/-0
  • (!!!Perpetuous Dreamer!!!)
    • Yahoo Instant Messenger - prophetus2005
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Legislatie noua
« : Aprilie 07, 2010, 07:59:13 pm »
Acum 20 de minute am vazut pe ProTV la stiri ca legea circulatiei va suferii modificari:

Ramanem fara permis daca:
1. facem sicane/slalom in trafic
2. luam fata altui conducator
3. dam blitz-uri si claxonam sa ni se elibereze drumul
4. daca suntem protagonistii unui scandal care se lasa cu sau fara distrugere de bunuri
5. daca fortam intersectia si semaforul
6. franari bruste si repetate fara motiv atentie deci la POP alert, astia sunt nebuni!

Mai nou MCV-urile vor fi cam tot timpul on pentru a putea inregistra actiunile de mai sus, momentan este proiect de lege pe masa demnitarilor nostrii, in mod sigur se va adopta si legifera!
Unele sunt intr-adevar OK, dar cu unele prin traficul de azi cand slalomul este impetuos necesar este cam nasol!

Va astept cu pareri!
Din tot ce ai auzit despre mine, jumatate sunt minciuni iar cealalta jumatate sunt inventate de mine ca sa rad de tine.......

401RoadWarrior

  • Vizitator
Re: Legislatie noua
« Răspuns #1 : Aprilie 08, 2010, 02:33:13 am »
Acum 20 de minute am vazut pe ProTV la stiri ca legea circulatiei va suferii modificari:

Ramanem fara permis daca:
1. facem sicane/slalom in trafic
2. luam fata altui conducator
3. dam blitz-uri si claxonam sa ni se elibereze drumul
4. daca suntem protagonistii unui scandal care se lasa cu sau fara distrugere de bunuri
5. daca fortam intersectia si semaforul
6. franari bruste si repetate fara motiv atentie deci la POP alert, astia sunt nebuni!

Mai nou MCV-urile vor fi cam tot timpul on pentru a putea inregistra actiunile de mai sus, momentan este proiect de lege pe masa demnitarilor nostrii, in mod sigur se va adopta si legifera!
Unele sunt intr-adevar OK, dar cu unele prin traficul de azi cand slalomul este impetuos necesar este cam nasol!

Va astept cu pareri!

Pana ce nu se aproba legea, apoi obligatoriu trebuie publicata ca toti sa stie de ultimele schimbari, deci pana atunci totul e doar o speculatie, dar daca ai un link oficial posteaza-l aici, nu?
 
Dar ceva nu am vazut prin RO, daca te prind ca "culegi" o Marioara de pe Lipscani, Red Light District  ;)  , pe aici la mine iti confisca (impound) masina pe loc, iar tu, Johnny, la tratament cu tine, tu si... Tiger Woods  ;D

 

(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România