Autor Subiect: Laser Jammer...in Europa  (Citit de 4080 ori)

Asztalos Istvan

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
  • Karma: +3/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Laser Jammer...in Europa
« : Ianuarie 21, 2011, 12:16:53 am »
Ieri mi-am achizitionat un Laser Jammer, ultima bucata care era pe stoc, in Ro, de pe magazin-online. Pretul era destul de bun, 520 RON cu transport cu tot, iar chiar si in state, 350 $ costa (unde e mult mai ieftin, teoretic). Mi-am luat acest produs deoarece umblu des in Ungaria si poate ma si mut acolo. Este SINGURA tara din Europa unde este permis sa folosesti un laser jammer, in alte tari, ca de ex. Austria sau Germania, te pot lua cu catuse, deci nu-i de joaca. Maine imi montez pe masina, apoi saptamana viitoare sunt curios ce rezultate o sa avem...
De stiut ca in Ungaria politistii se ascund in proportie de 90% cu masini nemarcate, civile si, exceptie facand zonele frecvent tranzitate de romani, NU se opresc masinile pentru depasirea de viteza, amenda venind prin posta direct acasa (inca nu-i valabil si pentru noi).
Va sfatuisc sa va dotati cu statie cb, si in Ungaria, de multe ori m-a ajutat sa evit radare. Revenind la Jammer... o sa ma interesez prin statie de la colegii romani si unguri daca este vreun laser undeva si ma duc incolo sa fac cateva teste, sunt tare curios

 

(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România