Autor Subiect: Radarele fixe au fost suspendate  (Citit de 175099 ori)

stanislav dominick

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 32
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Radarele fixe au fost suspendate
« Răspuns #30 : Mai 06, 2009, 04:24:32 pm »
Am văzut şi eu ştirea cu camerele fixe din Teleorman şi am rămas perplex, mai ales că ştiam din sursă sigură că nu există nici măcar o singură cameră fixă radar!!!
La intrarea în judeţ, pe DN6 există un anunţ "trafic auto monitorizat video" dar aceasta este  pentru sperietură...
Acum, cu anularea TUTUROR camerelor (cu excepţia DN1) sunt curios care va fi viitorul...când se vor repune în funcţiune aceste camere, sau dacă se vor amplasa altele....

robotel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Radarele fixe au fost suspendate
« Răspuns #31 : Mai 06, 2009, 07:22:37 pm »
Am trecut azi prin Insuratei (Braila) si toate camerele (5 buc.) sunt inca active.

Asztalos Istvan

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
  • Karma: +3/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Radarele fixe au fost suspendate
« Răspuns #32 : Mai 06, 2009, 07:24:55 pm »
La fel si radarele din judetul Cluj...

suciu alin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Radarele fixe au fost suspendate
« Răspuns #33 : Mai 06, 2009, 09:57:25 pm »
pai de unde stiti ca inca mai functioneaza radarele? poate merg si nu mai dau amenzi!

ion

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Radarele fixe au fost suspendate
« Răspuns #34 : Mai 06, 2009, 10:01:19 pm »
cat credeti ca o sa tina cu radarele suspendate ? pana se renegociaza contractele , de data asta sa aibe castig financiar si politia ... nu ? doar nu au fost nebuni sa faca atatea investitii degeaba ...

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Radarele fixe au fost suspendate
« Răspuns #35 : Mai 06, 2009, 10:30:43 pm »
ovdyu a scris:
Citat
cat credeti ca o sa tina cu radarele suspendate ? pana se renegociaza contractele , de data asta sa aibe castig financiar si politia ... nu ? doar nu au fost nebuni sa faca atatea investitii degeaba ...


Pe prima pagina a site-ului am facut un sondaj in legatura cu cat credeti ca o sa tina "minunea". Va rog sa votati acolo.

Multumesc.
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

danielul

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 87
  • Karma: +1/-0
    • Yahoo Instant Messenger - macridaniel
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Radarele fixe au fost suspendate
« Răspuns #36 : Mai 06, 2009, 11:15:15 pm »
Acum, apeland la eterna "teorie a conspiratiei", ma gandesc ca intr-un timp relativ scurt legislatia in aceasta privinta sa prinda puteri sporite si ma refer aici la contestarile in instanta ale conducatorilor auto. Vor fi mai greu atacabile, daca nu cumva imposibil de atacat in instanta iar revenirea asupra suspendarii se va face tacit, adica cei ce le vor ignora in perioada suspendarii sa nu stie, sa nu isi dea seama cand aceasta perioada va lua sfarsit... Pai una e sa emita amenzi cand conducatorii auto stiu de existenta lor si alta e cand ele inregistreaza tot ce misca, fara vre-o avertizare prealabila...

Cosmin Zodila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
  • Karma: +0/-0
    • Yahoo Instant Messenger - cosminhack
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email

Vlad

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1356
  • Karma: +213/-2
    • Yahoo Instant Messenger - pdi_romania
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Radarele fixe au fost suspendate
« Răspuns #38 : Mai 07, 2009, 01:15:25 pm »
Am primit urmatoarea semnalare :

Citat
"Incepand din data de 24 aprilie radarele din Jud.MURES sunt oprite,iar unele dintre ele sunt deja si demontate(ex cel din TIGMANDRU)"

In presa am gasit urmatorul articol :

Citat
"În comuna Nadeş primarul Ivan Erhardt Laszlo a început procedura de anulare a contractului de amplasare a radarului fix din Ţigmandru, după controlul făcut de 1mai de inspectorii ANRMAP. „Noroc că n-am încasat nimic şi putem anula contractul care nu a fost întocmit în timpul mandatului meu. Daca nu decideam să renunţăm, am fi avut de plătit o amendă de 70.000 de lei. La bugetul pe care îl avem, nu aveam de unde plăti”, a spus primarul."

Sursa : Informatia de Mures

Poate confirma careva, daca intradevar, se demonteaza radarul din Tigmandru?
Harta radare fixe aici
Lista radare fixe aici

dondb

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Radarele fixe au fost suspendate
« Răspuns #39 : Mai 07, 2009, 03:31:36 pm »
Am venit acum pe ruta Slobozia-Urziceni-Bucuresti, radarele de la Perieti si Movilita nu generau nimic pe detector, in schimb cel de la Cosereni dadea ca de obicei semnal in K band

bogdan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 48
  • Karma: +5/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Radarele fixe au fost suspendate
« Răspuns #40 : Mai 07, 2009, 04:41:50 pm »
Salut

Acum am venit de la Giurgiu radarele fixe din Daia si Remus au dat semnal in banda K semn ca sunt inca active.

Laurentiu Mandache

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
  • Karma: +0/-0
    • Yahoo Instant Messenger - tynos_rex
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Radarele fixe au fost suspendate
« Răspuns #41 : Mai 08, 2009, 07:05:47 am »
Chiar daca radarele fixe functioneaza,ele nu emit amenzi.Inca de luni am vorbit cu baietii de la politia rutiera si mi-au spus ca ele functioneaza dar nu lucreaza niciunul dintre ei la echipament.Nu-l supravegheaza nimeni. Insa tot ei mi-au spus ca odata intrate in legalitate exista sansa(mica ce-i drept datorita volumului de munca) ca sa emita amenzi din urma.

Nicolaie Alexandru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email

marius nechifor

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
  • Karma: +0/-0
    • Yahoo Instant Messenger - nick_mark_ro
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Radarele fixe au fost suspendate
« Răspuns #43 : Mai 08, 2009, 08:26:48 pm »
salut . eu merg zilnic pe ruta bacau-adjud si vreau sa spun ca din contra parca detectorul piuie mai tare acum. camerele din nicolae balcescu- bacau, e 85 functioneaza neincetat si zi si noapte. Camera din zona centrala (vizavi de benzinarie) functioneaza cu intermitente.:(
numai bine.

Laurentiu Mandache

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
  • Karma: +0/-0
    • Yahoo Instant Messenger - tynos_rex
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Radarele fixe au fost suspendate
« Răspuns #44 : Mai 09, 2009, 09:18:54 pm »
Acum am ajuns de la Bucuresti. Pe E85 politia rutiera sta cu radarele in dreptul camerelor care emit si pe care lumea nu le mai  "evita" daca pot spune asa. Cel putin 5-6 soferi fusesera opriti de radar pentru ca detectoarele deveneau inutile,ele captand emisia camerelor radar. Imi pare rau ca nu am facut nici o fotografie dar chiar ma grabeam.

 

(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România