Autor Subiect: Skin iGO8 - problema avertizare vocala radare  (Citit de 6297 ori)

Ursache Mihai

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Skin iGO8 - problema avertizare vocala radare
« : Aprilie 09, 2009, 08:58:06 am »
Am IGO 8 .0.0xxx instalat pe un PNA , actualizat camerele, setat vocile din meniu, dar problema e ca nu avertizeaza vocal la apropierea de camerele radar. Avertizeaza doar sonor, beep, etc. Am creat si folderul AUDIO in radacina IGO, cu fisierele de voce.Skinul este dimka .
Care sa fie problema?

Ursache Mihai

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Skin iGO8 - problema avertizare vocala radare
« Răspuns #1 : Aprilie 09, 2009, 09:54:28 pm »
am reusit intr-un final, pe jumatate. Trebuia creat un folder numit RO in directorul audio. Folder in care sa existe alte 2 numite voice_female, si voice_male

stie cineva de ce daca dai clik pe iconitele cu tipurile de camere radar din setarile de voce....de ce la cele cu masina  le spune "radar la semafor?" sau la camerele fixe "radar mobil" ..?
Am trecut azi pa langa camera fixa din Dumbrava si mi-a zis Ioana = camera fixa la semafor. :D

emyoo emyoo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re:Skin iGO8 - problema avertizare vocala radare
« Răspuns #2 : Ianuarie 18, 2010, 09:44:53 am »
Ai cumva voci mai ok pentru avertizare (nerobotice) gen cele din igo my way 2006? eu am inlocuit ogg-urile din 2008 cel robotice cu cele ok din 2006 (cele care se potriveau) care nu au ramas cele vechi :)

anducoj

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Skin iGO8 - problema avertizare vocala radare
« Răspuns #3 : Februarie 18, 2010, 02:20:33 pm »
Am si eu o problema similara cu un IGO 8.3.4, cu skin GJ6.15: nu aud nicio voce la AVERTIZARI - AVERTIZARE RADAR - VOICE - VOICE WARNING - SOUND TEST...imi apar niste iconite iar cand apas pe ele NU SE AUDE NIMIC...iar la VOICE WARNINGS am setat english_female, romanian_female este inactiva...in folderul AUDIO din radacina am folderul RO( care contine voice_female si voice_male), trebuie sa bag si un alt folder ENG??...sau cum pot activa voce romanian_female ca sa aud ceva la avertizari?

 

(c) 2006-2011 pdiromania.ro - radare fixe, camere de supraveghere, radare mobile, detectoare radar, staţii radio CB
Lista radarelor fixe din România - Harta radarelor fixe din România - Tipurile radarelor fixe din România